Bimer nedir Bimere başvuru nasıl yaparim?


Bimer başbakanlığın kendi bünyesinde oluşturduğu halkın en yakın yoldan başbakanlığa  her konu hakkında  hızlı ve doğru ulaşmanın yolunu bimer diye geliştirdiği bu uygulamayı sisteme koydu uygulamadır.Bimere başvuru nasıl yapılır?

Bimer başvurularınız nasıl sorgulanır Bimer Nasıl Başvuru yapabilirim .Başvuru yapınca İlgilenen olurmu Bimer Doğrumudur...


Herhangi bir kamu,kurum veya kuruluş veya belediyelerleyada şirket ile ilgili bir sıkıntınız olduğunda hiç çekinmeden kullanabileceğiniz İnsan haklarını Koruma Amaçlı  Başbakanlık hizmetidir.

Bilgi Edinme Hakkı Kanunu ve Dilekçe Hakkı Kanunu çerçevesinde 2 hafta içinde cevap istendiği taktirde yazı ile veya mail ile cevap dönülmesi zorunludur. Bimer; Başbakanlık İletişim Merkezi'nin kısaltmasıdır.Bunlardan Faydalanmak için Aşağıdaki İçeriği iyice okuyunuz Nasıl Bir yol İzleneceği Açıklanmıştır..

BİMER'e telefon ile veya eposta ile veya Bimer sayfasından form doldurarak veya turkiye.gov.tr üzerinde Bimer başvuru formu ile başvurabilirsiniz Bimer başvurusu yapıldıktan sonra başbakanlık tarafından bu başvuru değerlendirilir ve ilgili kuruma şikayet dilek istek bildirilir. Eğer başvuran kişi cevap istemişse ilgili kurum 2 hafta içerisinde vatandaşa yazı ile veya eposta ile cevap dönmekle yükümlüdür. Bu süre zarfında ilgili kurumdan herhangi bir dönüş alınmamışsa BİMER aracılığı ile tekrar cevap istenebilir.

İlgili kanunlar çerçevesinde cevap alınamayan başvurular için cevap beklediğiniz kamu kurum kuruluş veya belediyeleri dava etme hakkınız vardır.

Vatandaşın kesinlikle kullanması gereken çok güzel bir hizmettir.Lüzumsuz kullananlar hakkında yasal işlem Başlatılacağının da unutulmaması gerekmektedir....

Arkadaşlar Bimer'e Başvuru yapmak için Lütfen BİMER İNTERNET BAŞVURU FORMUNA TIKLAYINIZ BU SİTE SADECE NASIL BİR YOL İZLENECEĞİNİ VE BİMER NEDİR  SÖYLEMEK İÇİN HAZIRLANMIŞTIR...

Bimer'e Nasıl Başvurulur

Bimer Telefon : Sadece 150
Bimer e-mail eposta adresi: bimer@basbakanlik.gov.tr

Başvur Yapma Adresi:
http://www.bimer.gov.tr/Forms/pgApplication.aspx

BİMER Başvuru Sorgulama

Bimer’e yaptığınız başvuru sonucu bilgi ortalama 2 hafta ila 1 ay içerisinde size iletilmektedir. e-posta ile cevap size iletilir. Ya da türkiye.gov.tr üzerindeki Bimer hizmeti başvuru sonucu sorgulama hizmetinden başvuru sonucunu sorgulayabilirsiniz.

Başbakanlık internet sitesi üzerindeki Bimer başvuru sonucu sorgulama ekranından da başvuru tarih ve sayısı ile başvuru takip edilebilir.


Sorgulama:
Alo 150 hattı ev telefonu görüşme ücreti üzerinden ücretlendirilmektedir. Bu hatta yapılan müracaatlara ilişkin telefon görüşmeleri bilgisayar ortamında kaydedilmektedir. Alınan müracaat bilgisayara kaydedilerek internet üzerinden ilgili kurumlara gönderilerek en kısa sürede sonuçlandırılması amaçlanmaktadır.

Hak Aranarak Alınır .......

İLETİŞİM FORMU

Name:
Email Address:

Put a website form like this on your site.

Blog Lıstem